Breaking News

Главная » Политика » Черговий газовий конфлікт?

Черговий газовий конфлікт?

ГазНа думку експертів, відмова Києва допомогти Росії у формуванні резервів газу для постачання у країни ЄС в українських газосховищах може втягнути країну в судові розгляди.
У п’ятницю «Газпром» заявив, що такими діями Україна, як транзитер, порушує свої зобов’язання. Міненерго, зі свого боку, висунуло заперечення, що російська монополія самостійно повинна займатися формуванням і оплатою резервів газу.
В ході п’ятничних переговорів між головою правління «Газпром» Олексієм Міллером і головою Міненерго Юріяєм Бойком обговорювалося питання закачування газу у сховища України. Прес-служба головної газової компанії Росії повідомила, що достатній обсяг газу у сховищах України – це ключова умова виконання українською стороною усіх зобов’язань щодо транзиту газу.
Пан Мілллер пояснив, що російська сторона наполягає на тому, що повинна бути закачана певна кількість кубічних метрів природнього газу, а саме – 25 млрд, на що українські парламентери відповідають, що для України вистачить і двадцяти мільярдів. У цьому, так би мовити, і виникають розбіжності.
Як стало відомо, станом на кінець серпня в ПСГ закачано 16,1 мільярда кубічних метрів блакитного палива, і в планах — збільшення цієї кількості ще на 4 мільярди до початку опалювального сезону.
«Якщо ж «Газпром» бажає підстрахувати себе, він може взяти в оренду українські ПСГ і зберігати там паливо на умовах платної оренди українській стороні», — стверджують у Міненерго.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх