Breaking News

Главная » Политика » Декілька версій щодо закону про наклеп

Декілька версій щодо закону про наклеп

закон про наклепПолітологи Володимир Фесенко та Сергій Гарань пояснили, чому закон про наклеп міг з’явитися в парламенті.
«Я розумію, що перед виборами будь-яка ініціатива сприйматиметься як мінімум з побоюванням і недовірою», — пояснив він своє рішення. Нагадаємо, законопроект Журавського пропонує повернути в КК статтю «Наклеп», яка передбачає покарання аж до тюремного строку. Але є юридичний нюанс: після прийняття законопроекту в першому читанні рішення про відкликання має бути підтверджено голосуванням депутатів. «Думаю, ми проголосуємо за відгук. Це рішення автора, і логічно було б його підтримати», — сказав «Сьогодні» Михайло Чечетов. За його словами, це приклад того, як громадська думка вплинула на позицію народних обранців.У політологів є кілька версій того, чому перед виборами вирішили приймати настільки резонансний проект. На думку політолога Володимира Фесенка, зіграли політичні інстинкти окремих регіоналів: «Раз пройшло з законом про мови — давайте ще й цей забабахаєм. Але ніхто не замислювався, якою буде реакція». Також є версія того що трапилося — результат боротьби за владу в самій ПР.

«Не виключаю, що це боротьба різних груп впливу на Банковій і всередині партії. Своїм законопроектом Журавський підставив і партію, і президента. Можливо, в інтересах однієї з цих груп », — каже політолог Сергій Гарань. Популярна версія, що законопроект з’явився для того, щоб дати можливість президентові накласти на нього вето, продемонструвавши свою демократичність. «Але негативний ефект від першої хвилі критики набагато більше, ніж наслідки від подальших дій президента», — зазначає Фесенко.
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх