Breaking News

Главная » Политика » Дві мови — одна країна (звіт Януковича перед виборами 2015 року)

Дві мови — одна країна (звіт Януковича перед виборами 2015 року)

Хоча пристрасті навколо закону про мови спали і діє він скоріше номінально, про нього все одно не забувають. З останніх новин: група Богатирьової, яка підготувала контрреволюційні зміни до закону, та подання до Конституційного суду. Але, незважаючи на всі ці підстави, відповідь на питання «А що ж з ним буде після виборів?» тільки одна — а нічого не буде.
Змінити цей закон можно тільки за участю Партії Регіонів. Уже зараз практично ніхто не сумнівається в тому, що її фракція у наступному парламенті буде складати не менше 200 депутатів; з урахуванням того, що там же буде близько 40 комуністів (які ніколи не проголосують за проект групи Богатирьової), напрошується висновок: 226 голосів будуть тільки тоді, коли цього захочуть регіонали. Але чи захочуть вони? Так, групу Богатирьової організували за ініціативою президента. Але одна справа — створити групу, яка може багато говорити (маючи такий видатну «мову», як Кравчук), а інша справа — дати цій групі щось вирішувати: щоб піти на це, Янукович повинен бути самогубцем. А він не самогубець.
Всі дії президента вже зараз обумовлені виборами-2015. І не потрібно бути ворожкою, щоб передбачити, що ставку він буде робити на все ті ж східні і південні області, заради яких приймався закон про мови. І якщо уявити, що зараз цей закон скасують, то що Янукович буде говорити своїм виборцям через два роки? Що ми закон прийняли, потім скасували, а тепер знову приймемо?! Та й навіщо, питається, його скасовувати, якщо ніяких реальних протестів нова мовна політика в суспільстві так і не викликала?! Десяток сидять на дієті біля Українського дому — це не Податковий майдан, з яким дійсно довелося рахуватися. А тут … Загалом, якщо чого і варто очікувати, так це введення другої державної мови. Правда, не після виборів, а перед виборами — наступними. Саме так президент відзвітує перед виборцями за свою обіцянку — 2010 — «Дві мови — одна країна».
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх