Breaking News

Главная » Политика » Енергетичні перспективи України

Енергетичні перспективи України

У листопаді поточного року Україна планує підписати 3 контракти з компаніями Shell, Chevron та ЕксонМобіл з видобутку сланцевого газу.
Журналістам про цей факт повідомив Едуард Ставицький (міністр природніх ресурсів та екології) перед зустріччю Віктора Януковича із представниками Chevron у Нью-Йорку.
«Ми знаходимося на фінішній прямій, адже був укладений попередній договір із компанією Chevron, а тепер вони планують підписати із нами контракт. Це відбудеться приблизно у кінці жовтня, або на початку листопада поточного року», — повідомив міністр.
Нагадаємо, що ресурси Олеської площі (територія Івано-Франківської та Львівської області) оцінюються близько у 3 трлн. куб. м газу. Етап геологічного вивчення передбачає інвестування у 1,3 млрд грн., а етап промислової розробки — 25 млрд грн.
Chevron гарантує вищезазначені суми інвестування. «Відповідно із зазначеними розрахунками ми плануємо отримати 300-400 млрд куб. м газу», — підкреслив він.
Також пан Ставицький висловив сподівання до 2017 року вийти на промисловий видобуток.
У листопаді поточного року також планується укласти контракт на розробку Юзівського родовища із компанією Shell, та з «ЕксонМобіл» на видобуток газу та розробку Скіфського глибоководного шельфу Чорного моря.
Нагадаємо, у оголошеному Україною конкурсі щодо видобутку газу на Олеській та Юзівській площах перемогли компанії Shell та Сhevron. Скіфська ділянка дісталася таким компаніям, як НАК «Надра України», Petron, Shell, ExxonMobil.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх