Breaking News

Главная » Политика » Freedom House закликає відмовитися від закону про наклеп

Freedom House закликає відмовитися від закону про наклеп

Прес-служба організації Freedom House закликає зняти документ із розгляду Верховною Радою, а також засуджує його через ініціативу кримінальної відповідальності.
«Даний законопроект із ініціативою криміналізації наклепу – це узгоджені зусилля, що спрямовані на обмеження висвітлення майбутньої виборчої кампанії, а також свободи слова», — відзначив Девід Крамер (голова організації).
«Існуюча залежність судів від уряду, політичні переслідування та ув’язнення – всі ці факти заставляють сумніватися у справедливому поводженні із журналістами», — додав він.
Також він зазначив, що Європа в жодному разі не повинна закривати очі на події, які відбуваються в Україні. «Країни Європи, які являються партнерами України повинні чітко дати зрозуміти, що переслідування та залякування ЗМІ просто неможливо для подальшої співпраці. Вони повинні відреагувати, поставити питання руба й засудити те, що зараз відбувається у країні», — додав пан Крамер.
Нагадаємо, ВР прийняла у першому читанні закон про наклеп 18 вересня, який сколихнув та обурив не тільки журналістів, а й усіх громадян. У разі прийняття даного законопроекту у другому читанні та керуючись ним на практиці за наклеп можна буде отримати від трьох до п’яти років позбавлення волі.
У багатьох містах вже пройшли акції протесту проти прийняття законопроекту, а 1 жовтня відбувся мітинг під стінами Кабінету міністрів, на якому були присутні представники ЗМІ та громадських організацій.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх