Breaking News

Главная » Политика » Газове питання нарешті вирішиться?

Газове питання нарешті вирішиться?

Це була перша зустріч українського та російського президентів після не надто дружніх переговорів в Криму, однак почали вони її в дивно гарному настрої. Український президент прийшов у зал для переговорів першим — через головні двері — і, посміхаючись, привітав російського колегу, який з’явився з-за ширми, що приховувала половину зали. Путін посміхався не менш радісно.
До нової весни в українсько-російських відносинах поки далеко, проте потепління, схоже, все-таки намічається. «Я приїхав, щоб пауза між зустрічами не була занадто довгою, так як паузи на користь не йдуть», — сказав Янукович. За неофіційною інформацією, президентам також належить зустрітися в листопаді (можливо, двічі).
Намітилися зрушення і в позиціях обох лідерів. Особливо українського, який першим підняв тему Митного союзу. Про вступ до нього, правда, не говорив, але сказав про співпрацю з ТЗ, «глибину якого потрібно весь час збільшувати». Путін, у свою чергу, не став прямо кликати Україну в МС, в черговий раз заявивши, що це справа добровільна; проте він багато говорив про кооперацію у виробництві, яку необхідно розширювати, навів приклад російських вертольотів, які літають виключно на українських двигунах, і в кожній фразі зазначалося про те, що Україна і Росія просто приречені існувати в межах одного економічного союзу.
Кооперація і справді розширюється. Вже на старті переговорів Янукович повідомив, що уряди нарешті домовилися про співпрацю в космічній галузі «на трьох» — України, Росії і Казахстану (причому в його рамках вже готується запуск двох космічних кораблів), що ось-ось буде досягнута домовленість в авіабудуванні, «яку вже давно чекають наші виробники». І під кінець вступного слова, вже після поздоровлення Путіну з минулим ювілеєм («повинен вам сказати, що життя після 60 не змінюється, навпаки, стає яскравішим»), Янукович як би ненароком згадав про найголовніше: «Ну, і про газ поговоримо» . «Так, обов’язково», — тихо відповів Путін в той момент, коли преса вже почала залишати залу.
Таким чином Київ зробив пропозицію, яка зацікавила Москву, і переговори щодо газу йдуть інтенсивні.
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх