Breaking News

Главная » Политика » Голосування про призначення та відкликання спікера повинне бути відкритим!

Голосування про призначення та відкликання спікера повинне бути відкритим!

Народні депутати вирішили перед виборами змінити правила обрання спікера. У вівторок вони проголосували в першому читанні за законопроект, який вносить цілий ряд нововведень в існуючий регламент роботи Верховної Ради.
Як уже повідомлялося, спікера пропонується обирати не таємним голосуванням за допомогою бюлетенів, а відкритим голосуванням у залі. Також депутати хочуть узаконити поняття депутатських груп і формувати фракції на партійній основі. Опозиція впевнена, що нові правила потрібні партії влади для того, щоб отримати контрольованого главу парламенту.
«Спрощується не тільки процедура обрання, але і відкликання спікера. Достатньо буде 226 голосів у залі, щоб він був звільнений зі своєї посади. Система передбачає особисте голосування 300 нардепів. Тепер же достатньо буде, якщо декілька десятків депутатів натиснуть кожен по 6 кнопок в залі «, — обурюється Сергій Сас (перший заступник голови регламентного комітету Верховної Ради).
«Систему таємного голосування в свій час пролобіював нинішній спікер Володимир Литвин, — каже політолог Володимир Фесенко. — Прибрати його з посади без згоди опозиції стало неможливо». Тепер же, якщо законопроект буде прийнятий в цілому і підписаний президентом, Литвин може увійти в історію як останній таємно обраний глава українського парламенту.
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх