Breaking News

Главная » Политика » Москаль про регіональні мови

Москаль про регіональні мови

Геннадій МоскальГеннадій Москаль повідомив, що керівникам Закарпатської та Чернівецької областей (адміністрації та обласні ради) було заборонено проводити сесії, на порядку денному яких було мовне питання.
Слід зазначити, що у Чернівецькій області більш як 13% населення складають румуни, і понад 10% — молдавани. Проте, регіональними мовами ні румунську, ні молдавську визнано не було. Крім того, на території області компактно проживають поляки та росіяни-старообрядці.
Закарпатська область взагалі є багатонаціональною, і на її території проживають, окрім інших народностей, понад 12% угорців, що є законною підставою визнати угорську мову як регіональну. Також тут є села, населення яких складається повністю із етнічних словаків, румунів, та народів інших національностей.
Не слід забувати, що Крим налічує понад 13% кримських татар, а перенесення на невизначений строк сесії ВР Криму, де повинно було розглядатися мовне питання, заходить у глухий кут.
Нагадаємо, що пан Москаль направив лист-звернення до Миколи Азарова на ідиші, а Андрію Клюєву (секретар РНБО) русинською мовою. Депутат заявив, що надіслав листа головам обласних рад Чернівецької, Закарпатської областей та до Криму, відповідно на румунській, угорський, кримськотатарській мові, з вимогою прийняти їх як регіональні.
Якщо вимоги депутата Москаля не будуть виконані, він звертатиметься до послів Румунії, Угорщини, Молдови, а також в окружні адміністративні суди вищезазначених регіонів, та у відповідні структури Ради Європи та ОБСЄ.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх