Breaking News

Главная » Политика » Мовні баталії продовжуються

Мовні баталії продовжуються

Нардеп Колісниченко зареєстрував поправки до 9 законопроектів, одним з яких є документ «Про основи державної мовної політики». Нагадаємо, що на основі цього законопроекту виникло безліч суперечок, внаслідок чого Віктор Янукович створив спеціальну групу для доопрацювання вищезазначеного законопроекту на чолі з Раїсою Богатирьовою.
Запропонований групою варіант, який передбачав єдину державну мову – українську, не влаштував пана Колісниченка, і він назвав його «потворним», запропонувавши, натомість, свої поправки. Законопроект зберігає 10% квоту на кількість носіїв мови національних меншин, а також передбачає норму, яка б зміцнила статус української державної мови. Повноваження питання регіональних мов планується залишити на розгляд місцевого самоврядування без звернень з відповідними питаннями до Верховної Ради. Окрім цього Колісниченком запропоновано вживати обидві мови у актах вищих органів влади, і таким чином впорядкувати законодавчу базу.
Вищезазначені поправки викликали неоднозначну реакцію у членів групи, особливо кількість відсоткової квоти населення національних меншин. Так академік Петро Толочко (директор інституту археології) повністю згоден з Колісниченком та вважає, що 10% норма дозволить вживати регіональні мови. Натомість Василь Кремінь (президент Академії педагогічних наук) — за збалансований порядок дотримання державної та регіональних мов, що дозволить 30% квота.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх