Breaking News

Главная » Политика » «Мовний закон» — продовження?

«Мовний закон» — продовження?

КолісніченкоСтворена президентом робоча група, підготувала нову редакцію закону «Про засади державної мовної політики». Більше того, це фактично нова редакція, під назвою «Про порядок застосування мов в Україні», яка зберігає за українською статус державної та зобов?язує судочинство, діловодство, органи державної влади, Збройні Сили, сферу науки та освіти, рекламу, кінематограф (титри), ЗМІ, використовувати тільки її.
Мови національних меншин не отримують у законі регіонального статусу. В разі проживання на окремій території певної громади з тою, чи іншою регіональною мовою, представники цією народності можуть звернутися у вищестоящі органи щодо «заходів, спрямованих на її захист». У документі зазначена цифра — 30 % носіїв від загального числа мешканців населеного пункту (зараз цей показник становить – 10%).
Захист регіональної мови передбачає звернення громади до органів місцевого самоврядування, відтак в обласні ради, і, нарешті, у ВР – для підтримки та захисту регіональної мови. У разі схвалення — регіональна мова використовуватиметься в усіх сферах, на однакових правах із державною.
Нагадаємо, що у групу увійшли: Сергій Головатий, Леонід Кравчук, Ганна Герман та інші. Більшість членів проголосувала за прийняття нового закону, хоча деякі діячі висловлюють сумніви щодо його прийняття, так як українській мові відведено головний і вирішальній статус державної, регіональні ж мови залишаються другорядними.
Наразі проект перебуває в Національній Академії наук, 7-8 вересня група прийме остаточний варіант, а наступною «зупинкою» документа стане або Адміністрація Президента, або Кабінет Міністрів – наразі ще невідомо.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх