Breaking News

Главная » Политика » «Мовний» закон – проект Росії?

«Мовний» закон – проект Росії?

Лариса Масенко (професор Києво-Могилянської академії) вважає, що якщо після парламентських виборів політичні сили залишаться на своїх місцях, то «мовний» закон поверне Україну до радянського минулого і ми втратимо як країну, так і всі шанси на побудову європейської держави.
Мовознавець переконана, що проект Ківалова-Колесніченка спрямований на завершення радянської русифікації. «Європейська хартія мов національних меншин спрямована на їх захист і порятунок від вимирання. У нас все відбувається навпаки» — зазначила вона. Масенко переконана, що скандально відомий проект закону написано експертами у Москві, а у нас його «просувають» Ківалов та Колесніченко для повного витіснення української мови. Про цей факт свідчать рішення багатьох міських рад, що знаходяться на Півдні та Сході України – українська мова притісняється на цих територіях.
«Те саме відбувається у Луганську – там немає жодної україномовної газети, закриваються українські школи, а також це відбувається в Одесі та Донецьку. На прикладі Донбасу Україну планують зробити русифікованою» — додала мовознавець.
Лариса Масенко, також, зазначила, що важливим фактором є поява молодіжних громадських організацій, які усвідомлюють загрозу поступу диктатури. «Наше головне завдання – сформувати у парламенті конституційну більшість, яка захистить нашу мову і державу, та дозволить побудувати європейську країну, якої ми прагнемо» — підсумувала вона.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх