Breaking News

Главная » Политика » Мовний закон у дії

Мовний закон у дії

Закон про мовиЦими днями на Закарпатті, у місті Берегово було надано статус регіональної угорській мові. Це перший випадок, коли крім російської регіональною стала інша мова. Проект мера Іштвана Гайдоша підтримала більшість депутатів на сесії Берегівської міськради.
Приймаючи рішення, депутати спиралися на те, що 48% мешканців міста, а це 12,8 тисяч осі являються угорцями. Загальна кількість населення містечка за даними перепису 2001 року) становить 26 554 людини.
На основі скандального законопроекту тепер всі написи на штампах і печатках, бланках, а також табличка міськради повинні також бути на угорській мові. Ці положення стосуються, також, засобів масової інформації та реклами. Більш того, рівень володіння обома мовами обов’язково враховуватиметься при прийомі на роботу (у першу чергу держслужбовців).
Нагадаємо, що на основі вищезазначеного законопроекту російську регіональною було визнано у таких містах, як Одеса, Харків, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Севастополь, а також у відповідних обласних центрах. Рішення ухвалювалося майже одноголосно.
Варто нагадати, що кримські татари не раз наголошували на тому, що також мають намір запровадити в Криму регіональну кримськотатарську мову.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх