Breaking News

Главная » Политика » Охоронців зі зброєю побільшає?

Охоронців зі зброєю побільшає?

Вступає в силу новий закон про охоронну діяльність. Як уже повідомляло видання «Сєгодня», тепер охоронні фірми з ліцензією зможуть видавати своїм співробітникам вогнепальну зброю, наручники, кийки, газові балончики, також у них з’явиться право на використання службових собак і проведення допитів.
В основному закон торкнеться охорони держоб’єктів підвищеної важливості, але тепер їх зможуть охороняти і приватні фірми, пояснив нам один з авторів закону, позафракційний депутат Олександр Буджерак: «Наприклад, супермаркет теж може найняти таких охоронців. Звичайно, навряд чи зі зброєю дозволять ходити по залу, але на вході і виході цілком можуть стояти люди з пістолетами. У охоронної фірми повинна бути спеціальна кімната для зберігання зброї, і всі співробітники після роботи повинні її здавати, а ліцензію їм видаватимуть у МВС». Охоронців «з вулиці» (не співробітників фірм з ліцензією) закон не торкнеться.
В охоронних фірмах не всі задоволені законом. «Щоб мої підлеглі отримали право на носіння зброї, потрібно, щоб вони пройшли навчання і здали екзамен в МВС, — сказав нам директор однієї з охоронних фірм Віталій. — А це все зайві гроші, я не зможу собі дозволити такі витрати ». За словами керівника фірми Миколая, з новим законом зросте вартість охоронних послуг. «Якщо я зможу навчити своїх співробітників і видати їм зброю, то і вартість наших послуг зросте, тому я вважаю для себе закон вигідним. Зараз мінімальна вартість у держохорони — від 18 тис. грн за пост (цілодобовий за місяць, незалежно від кількості охоронців), у приватників — від 13 тис. З новим законом всі будуть прагнути до ціни послуг ДСО».
Прості українці стурбовані тим, що в магазинах може з’явитися озброєна охорона. «Ставлюся до закону з настороженістю, — говорить киянка Ксенія. — Серед охоронців зустрічаються куди більш неприємні люди, ніж самі магазинні злодюжки. А якщо я нічого не крала, а йому треба «план» виконати?». «Зброя у охорони — це, з одного боку, добре, але сподіваюся, що наймати будуть адекватних людей».
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх