Breaking News

Главная » Политика » Подробиці навколо скандалу із Развозжаєвим

Подробиці навколо скандалу із Развозжаєвим

Скандал з російським опозиціонером Леонідом Развозжаєвим, який нібито намагався отримати в Україні політпритулок, але чомусь загадковим чином опинився в Москві і негайно був арештований місцевою владою за організацію антиурядових мітингів, обростає подробицями.
МВС, СБУ, Генпрокуратура в один голос заявляють, що до них не надходило офіційних запитів про затримання, екстрадицію, депортацію або інші дії по відношенню Развозжаєва. Прес-секретар глави Держприкордонслужби Сергій Астахов заявив «Сьогодні», що «Развозжаєв в’їхав в Україну 16 жовтня і виїхав 19 жовтня за своїм чинним паспортним докудокументом, і при проходженні паспортного контролю будь-яких заяв чи скарг від нього не надходило».
На уточнення, один Развозжаєв покидав Україну або у супроводі (наприклад, співробітників російської спецслужби), Астахов відповів, що «при перетині кордону громадянин особисто пред’являє документи, і даних про те, сам він слідує або з кимось, у прикордонників немає».
Тим часом стурбованість зникненням Развозжаєва висловили у представництві Верховного комісара ООН у справах біженців, куди росіянин звернувся з проханням про політпритулок. Мовляв, якщо дійсно виявиться, що Україна видала або посприяла видачі Развозжаєва російським спецслужбам, то їй загрожують санкції як державі, яка грубо порушила норми національного та міжнародного права.
Колишній заступник голови СБУ Олександр Скіпальський вважає, що вивезення Развозжаєва в Москву було заздалегідь узгоджено російськими та українськими спецслужбами і не могло відбутися без повідомлення СБУ. А діючий офіцер спецслужби, який просив не називати свого прізвища, заявив, що «Развозжаєва використовували в якійсь грі»: «Він регулярно бував в Україні ще з 2006 року, і ніяких гріхів за ним не спостерігалося, тому в оперативному плані проблем він нам не створював. Зараз його могли зробити маріонеткою в якійсь політкомбінаціі напередодні виборів, щоб кинути тінь на Україну, показати, що у нас тут повне беззаконня, або намагався виправдати свою зраду перед соратниками, придумавши якісь побої і викрадення в Києві ».
«Зарубіжні спецслужби відчувають себе в Україні як вдома, їм тут увімкнене зелене світло, адже те, що сталося з Развозжаєвим, — далеко не єдиний випадок», — впевнений інший співробітник СБУ.
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх