Breaking News

Главная » Политика » Російська мова не користується популярністю у західних областях України

Російська мова не користується популярністю у західних областях України

Обласна рада Івано-Франківська визнала необов’язковим для виконання закон про мови на території області через те що він суперечить Конституції України. Цю інформацію поширив 5 канал, який, також повідомляє, що і Львівська облрада теж притримується даної позиції. «За» із 116 депутатів проголосувало 64, і запропонували визнати закон недійсним через антидержавну сутність та грубі порушення при ухваленні. Нагадаємо, у серпні поточного року на Тернопільщині вищезазначений закон був також скасований.
Нещодавно Володимир Литвин заявив, що закон про мови буде переглянуто, але вже після парламентських виборів 28 жовтня.
Як повідомлялося раніше, закон про основи державної мовної політики в Україні викликав хвилю обурень. Опозиційні сили наголошували на тому, що вищезазначений документ було ухвалено із порушеннями. Закон залишає за українською статус державної мови, але й дозволяє користуватися іншими мовами (на рівні державних документів) у місцевостях, де 10% населення розмовляють тією, чи іншою мовою (російська, угорська, молдавська, румунська та інші).
Нагадаємо, Штефан Фюле (єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства) раніше зауважував, що вищезазначений закон було прийнято всупереч чинній процедурі, а Жозе Мануель Пінту Тейшейра (екс-голова представництва ЄС в Україні) заявляв про упередженість даного документу.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх