Breaking News

Главная » Политика » Розвозжаєв розповів про викрадення

Розвозжаєв розповів про викрадення

Руслан Чанідзе (захисник опозиціонера) повідомив «Сегодня», що йому не дають ознайомитися зі справою.
Незважаючи на офіційні заяви з боку як України, так і Росії, що Леонід Развозжаєв самостійно покинув територію нашої країни і в Москві сам з’явився з повинною до слідчого, представники ООН заявляють про інше.
Сьогодні Верховний комісаріат у справах біженців ООН повідомив, що Развозжаєв, за їх даними, був викрадений 19 жовтня в Києві на вул. Дашевській, під час оформлення документів на надання йому політичного притулку.
«Цей статус передбачає для країни перебування — України — обов’язок забезпечити його права, зокрема й право на особисту недоторканність», — йдеться в заяві комісаріату. Консультант провів інтерв’ю з Развозжаєвим, зареєстрував підписану ним анкету і почав переговори з керівництвом про оформлення заявки, але в цей момент опозиціонер вирішив піти на обід в найближче кафе, залишивши в офісі речі. Назад він не повернувся, представники ООН не змогли зв’язатися з ним по телефону.
У Солом’янський відділ РУВС Києва було подано заяву про викрадення члена ради організації «Лівий фронт». Як розповіли «Сьогодні» в Солом’янській міліції, вони ведуть оперативно-розшукові заходи і перевіряють інформацію про нібито такий факт, як викрадення іноземця, який насправді міг просто передумати і не повернутися в офіс (можливо, його щось злякало). Адвокат Развозжаєва Руслан Чанідзе запевняє, що українська міліція робить все, щоб перекваліфікувати справу з викрадення на зникнення людини.
«Я два дні був у Києві, мене не допустили до ознайомлення з матеріалами розслідування, — розповів «Сьогодні» Чанідзе. — Факт, що Развозжаєв просив в України політичного притулоку та захисту від політичних репресій, незаперечний: є його анкета з його фотографією і підписом, вона пройшла реєстрацію і завірена печаткою ООН. Але в Росії його поїздку на Україну намагаються представити як звичайну поїздку. Є заява в Солом’янському відділенні за фактом викрадення, хоча місцеві слідчі органи хочуть все звести до зникнення. Мною подана скарга до Генпрокуратури України, щоб розслідували обставини викрадення Развозжаєва і дали відповідь на питання, як взагалі можливо у вас викрадення людини іноземними спецслужбами».
За словами Чанідзе, його не допустили до підзахисного, тому він не може підтвердити чи спростувати заяву опозиціонера про тортури. До Развозжаєва поки були допущені декілька правозахисників з главою Громадської спостережної комісії Москви, членом Московської Гельсінської групи Валерієм Борщовим. З СІЗО він приніс відмову Развозжаєва від раніше зробленого зізнання в підготовці заворушень у Москві на замовлення Грузії.
Зокрема Борщов заявив, що зі слів самого Развозжаєва тортури були психологічного характеру, під тиском яких він змушений був дати неправдиві свідчення проти себе і Сергія Удальцова. Опозиціонеру погрожували вбивством дітей та сироваткою правди, після якої він втратив би розум.
Розповів, за словами Борщова, Развозжаєв і про викрадення: його затягнули в мікроавтобус 4 людини, зафіксували кінцівки скетчем, одягли шапку. Він припускає, що деякий час його тримали у Брянській області десь у підвали, не давали їсти, сходити в туалет – добивалися відповідного результату. Також адвокат заявив, що враження від слів опозиціонера — правдиві.
Операції російських спецслужб за кордоном вже давно не секрет. Це дозволяє законодавство РФ — в 2006 році в зв’язку з викраденням і вбивством російських дипломатів в Іраку президент РФ Володимир Путін звернувся до Ради Федерації з проханням дати дозвіл на використання формувань ЗС і підрозділів спецпризначення за кордоном для боротьби з тероризмом. Президент Росії наділений одноосібним правом приймати рішення про використання спецпідрозділів ФСБ за кордоном, значить, і несе всю відповідальність за подібні операції, якщо вони проводяться.
Були випадки, коли таких борців затримували. Так, в Катарі були арештовані і засуджені на довічне ув’язнення, але потім передані Москві двоє росіян, обвинувачених у вбивстві в.о.президента самопроголошеної Ічкерії Зелімхана Яндарбієва в 2004 році в результаті підриву його джипа.
За метеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх