Breaking News

Главная » Политика » Село Тарасівці прийняло регіональною румунську (молдавську) мову

Село Тарасівці прийняло регіональною румунську (молдавську) мову

У Чернівецькій області (село Тарасівці, Новоселицький район) депутати визнали регіональною румунську (молдавську) мову переважною більшістю голосів. «Це було здійснено для збереження, а також для розвитку рідної мови» — зазначив голова сільської ради Сергій Тігу.
Румунська (молдавська) мова буде використовуватись як робоча на сесіях та у сільській раді, документообіг вестиметься на українській. Під час прийняття даного рішення у депутатів ради виникло багато питань щодо норм відповідного закону «Про засади державної мовної політики». Одне із основних питань, що постало перед депутатами сільської ради це те, як назвати місцеву мову. Мешканці села поділяються на дві половини, одні вважають себе румунами, інші – молдаванами.
Як зазначив пан Тігу: «У рішенні сесії зазначається румунська (молдавська) мова. Для жителів села це питання не принципове, так як 95% мешканців – молдовани та румуни, а отже в своїх зверненнях до сільради, в побуті, люди звикли спілкуватися рідною мовою. Документація ведеться виключно на державній».
Немає одностайності й щодо мови викладання у місцевій школі. Освітній заклад є молдавським, але підручників для навчання не вистачає. Тому одні батьки виступають за освіту на українській мові, інші – на молдавській.
Населений пункт Тарасівці (нараховує близько 5,2 тис. осіб) – перший у Чернівецькій області, де було визнано регіональною мовою румунську (молдавську).

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх