Breaking News

Главная » Политика » У Дніпропетровську ухвалили російську мову регіональною

У Дніпропетровську ухвалили російську мову регіональною

МоваВчора, 12 вересня у Дніпропетровську російська мова одержала статус регіональної. На черговій сесії міська рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики». Із 100 присутніх на засіданні депутатів «за» проголосувало 80.
Відповідно до вищезазначеного закону, відтепер російська мова повинна застосовуватись у діловодстві, роботі, документообігу, листуванні, на рівні із державною мовою. У рішенні Дніпропетровської міської ради йдеться про використання російської у роботі конференцій, а також зборів та офіційних зборів. У разі необхідності повинен бути забезпечений відповідний переклад.
Голова Дніпропетровської міськради Іван Куліченко у розмові із журналістами запевнив, що усі державні документи, акти, рішення, й надалі публікуватимуться українською мовою. Дублювання російською буде відбуватися у разі необхідності на вимогу закладів та організацій — таких як дошкільні освітні заклади, школи тощо.
Пан Куліченко зазначив, що державних коштів на реалізацію даного закону не передбачається, а так як документообіг існує у електронному вигляді, буде не складно перекласти будь-який акт чи положення на російську. Також голова міської ради запевнив, що раніше ні російська, ні «державна» будь-яких утисків не мали.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх