Breaking News

Главная » Политика » У селі Біла Церква регіональною стала румунська мова

У селі Біла Церква регіональною стала румунська мова

Румунська моваНа Закарпатті у Рахівському районі село Біла Церква теж відгукнулося на «мовний закон» і визнало регіональною румунську мову, яку будуть використовувати у адміністративних документах та у діловодстві.
Дане село – одне із п’яти населених пунктів Рахівщини, де румуни становлять 11,6% населення (за даними перепису 2001 року) і є одною з найбільших етнічних меншин. Навчання у школах тут ведеться румунською мовою, а різноманітні покажчики та вивіски також дублюються румунською.
Рішення запровадити регіональну мову було прийнято ще 14 серпня на 12-й сесії сільської ради відповідно до прийнятого «мовного закону» та регіональних мов.
Нагадаємо, окрім російської, що стала регіональною у Запорізькій, Херсонській, Харківській, Одеській, Луганській, Дніпропетровській, Донецькій та інших областях, на території України було визнано молдовську (румунську) регіональною у Чернівецькій області (село Тарасівці), а також угорську (місто Берегово, Закарпаття).
Реалізація «мовного закону» також повинна відбутися у Криму. Кримський парламент збирається підготувати та винести на розгляд місцевих депутатів вищевказану пропозицію до 10 жовтня поточного року.
Нагадаємо, регіональною мовою може бути визнана мова тих національних меншин, які становлять понад 11% від населення певної місцевості.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх