Breaking News

Главная » Политика » Україна та сексуальні меншини

Україна та сексуальні меншини

Резонансний законопроект критикують і Європа, і наш МЗС, але депутати кажуть, що ще будуть правки.
Прийнятий у вівторок за основу законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму викликав критику як за кордоном, так і в Україні. Наш МЗС побоюється, що цей закон загрожує нам проблемами з лібералізацією візового режиму з ЄС.
«Ми зобов’язалися прийняти закон який забороняє дискримінацію в контексті переговорів про безвізовий режим, — заявив «Сьогодні» директор інформполітики МЗС Олег Волошин. — А заборона на книги та фільми про одностатеві стосунки в Європі прямо вважається дискримінацією секс-меншин ».
Європейські правозахисники вимагають від України зняти законопроект з розгляду. «Він є стереотипом щодо уявлень про одностатеві стосунки. Якщо Україна має намір відповідати міжнародним стандартам, влада повинна будувати суспільство із різноманітними поглядами, які збагачуватимуть його», — підкреслила Тетяна Мазур (директор Amnesty International в Україні). «Закон призведе до маргіналізації в Україні співтовариств таких сексуальних меншин, як лесбіянки, геї, бісексуали і трансвестити та дестабілізує роботу захисників прав людини», — обурений директор ILGA-Europe (організація захищає права гей-співтовариства) Евелін Парадиз.
«Україна має право захищати своїх дітей так само, як і Захід, — відповів на це Михайло Чечетов (заступник голови фракції ПР). — У Європі нікому пиво до 20 років не продадуть, там закривають від дітей сайти, які можуть їх розбестити. Ми не проти людей іншої орієнтації, але пропагувати їх спосіб життя дітям вважаємо негуманним. До другого читання постараємося виробити такий механізм реалізації закону, щоб не зачепити права звичайних громадян ».
На думку експертів, закон таки ухвалять. «Звичайно, це викличе критику Європи, але, судячи з підтримки регіоналами Росії (у вівторок вони засудили резолюцію ПАРЄ, що критикує демократію в РФ), позиція України: у вас свої цінності, у нас — свої, — буде посилюватися», — говорить політолог Михайло Погребинський.
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх