Breaking News

Главная » Политика » «Вікіпедія» проти закону про наклеп

«Вікіпедія» проти закону про наклеп

Українська версія «Вікіпедії» приєдналася до масштабної акції протесту щодо закону про наклеп. На сайті вільної енциклопедії було розміщено банер із гаслом: «Ми маємо право знати: Вікіпедія каже «НІ» закону про наклеп».
Більш детально про законопроект, та про ризики для громадян, які він може спричинити можна прочитати, натиснувши на банер, що веде до спеціалізованої сторінки.
«В разі ухвалення вищезазначеного закону, будь-яка особа зможе подати на користувачів «Вікіпедії» до суду, якщо вважатиме неправдивою інформацію, що міститься про неї у статті (наприклад, неправдива інформація, або така, що порушує її гідність та честь). Це може бути й кримінальна відповідальність. До уваги не братиметься той факт, що інформація була вже раніше опублікованою у будь-якому незалежному джерелі, адже законопроектом не визначається коло осіб, що надало неправдиву інформацію, та випадки і норми застосування вищезазначеного закону», — підкреслюється у статті.
Також автори статті зазначають, що вільна енциклопедія перебуває поза політикою. У матеріалі наголошується, що «Вікіпедія» — це, перш за все, неупередженість, нейтральність, та безсторонність, а отже, вільна енциклопедія знаходиться поза політикою. Також «Вікіпедія» не підтримує жодну ідеологію, політичну силу, чи партію, окрім ідеї накопичення, використання та поширення знань.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх