Breaking News

Главная » Политика » Європа обурена статусом російської мови в Україні

Європа обурена статусом російської мови в Україні

БереговоПредставники Венеціанскої комісії розкритикували скандальний мовний закон під авторством Колесніченка — Ківалова.
Турбйорн Ягланд (генсек Ради Європи) встав на захист української мови, так як даний закон захищає виключно російську.
У своєму виступі, пан Ягланд висловився так: «Щодо цього закону, то Венеціанська комісія має безліч критичних коментарів та зауважень до його тексту. Комісія не задоволена вищезазначеним документом. У ньому безліч проблем, насамперед пов’язаних з тим фактом, що він захищає права виключно однієї — російської мови, а мови інших національних меншин залишає поза увагою. До речі, Віктор Янукович, ваш президент, теж визнав за необхідне створити спеціальну групу для додаткового вивчення та доопрацювання даного документу».
Нагадаємо, 8 серпня Президентом був підписаний закон, який прийняла Верховна Рада, і який передбачає використання регіональних мов у роботі органів місцевого самоврядування на території із населенням (мінімум 10%) національних меншин, які спілкуються цією мовою. Даний документ стосується застосування 18 мов, але основною з них є російська – її прийняли регіональною декілька міст та областей України. Першою не російською регіональною мовою стала угорська – статус регіональної вона отримала у місті Берегово Закарпатської області.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх