Breaking News

Главная » Политика » Вступ до Митного союзу забезпечить зниження закупівельної ціни на газ?

Вступ до Митного союзу забезпечить зниження закупівельної ціни на газ?

Якщо Україна приєднається до Митного союзу ціна на російський газ становитиме 160 доларів за 1 тисячу метрів кубічних. Про це заявив Микола Азаров у Одесі на зустрічі із тамтешніми чиновниками. «Умова Росії – приєднатися до митного союзу, в цьому разі газ для України буде коштувати до 160 доларів». Також він наголосив, що дана вимога вигідна країні, так як приблизно 40% товарообігу нашої держави «курсує» країнами, що входять до Митного союзу.
З іншого боку, 30% товарообігу йде у країни, які входять до Європейського союзу, тому приєднання до ЄС також відповідає національним інтересам. Прем’єр підкреслив, що Україна охоче співпрацюватиме з усіма, навіть із країнами Азії, а не обирати між Росією та Євросоюзом.
Нагадаємо, як уже повідомлялося, у разі ігнорування України вступом до Митного союзу, її чекає охолодження стосунків із Росією. У серпні поточного року прем’єр заявив, що до відносин з Митним союзом слід ставитися з обережністю.
Як уже повідомлялося, ціна на російське паливо зростає щоквартально. Із 416 дол./тис. куб. м. (I кв. 2012 року) вартість зросла до 432 дол./тис. куб. м. (IV квартал 2012 року). У держбюджеті закладено ціну у 416 дол./тис. куб. м. у наступному, 2013 році планується скоротити закупівлю природного газу у Росії. Заявка на закупівлю блакитного палива зазначає 24,5 млрд куб. м. Крім того, Україна суттєво знижує імпорт російського блакитного палива.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх