Breaking News

Главная » Политика » Юля, молодець! Сідай! — П’ять? — Ні, сім …

Юля, молодець! Сідай! — П’ять? — Ні, сім …

Пройшов рік, як Тимошенко опинилась за гратами…
Про те, що Юлія Тимошенко отримає термін за газові контракти з Росією, стало зрозуміло, як тільки суддя Родіон Кірєєв почав зачитувати резолютивну частину вироку, що складається з 44 сторінок.
Можна припустити, що почувши це, редактор титрів українського телеканалу, який проводив пряму трансляцію з фінального судового засідання, замість «Винесення вироку по кримінальній справі Юлії Тимошенко» дав команду написати «винесення обвинувачувального вироку у справі Юлії Тимошенко».
Незважаючи на те, що вже через 10 хвилин телевізійники виправилися, українці визнали це недобрим для екс-прем’єра знаком.
А через кілька годин Кірєєв голосно, промовляючи чітко кожне слово, зазначив: «Суд засудив! Визнаті винною у вчіненні злочину, передбаченому ст. 365. ч. 3 КК України і прізначити їй покарання у виді Позбавлення волі на 7 років з Позбавленням права обійматі посади в органах державної влади, повязані з виконанням організаційно — розпорядчих та адміністративно — господарських обовязків на 3 роки», і додав, що Юлія Володимирівна завдала збитків державі у розмірі півтора мільярда гривень, які вона, власне, повинна компенсувати.
При винесенні вердикту суддя окремо врахував, що Тимошенко не розкаялася.
Вирок підсудна сприйняла стійко і навіть вимовила невелику промову про репресії, які влаштувала влада. А дочка Євгенія, яка сиділа поруч з матір’ю, від хвилювання почервоніла і ледь не плакала.
Екс-прем’єр закликала громадян об’єднатися навколо громадських організацій та опозиційних сил. «Україна буде сильною, європейською і вільною! Я завжди з вами, слава Україні!», — сказала Тимошенко.
На дахах будівель, що примикають до Печерському суду, ціляться снайпери. По двомстам журналістам, які висвітлюють подію, і приблизно тисячі фанатам Юлі. Підтяглися триста бійців «Беркута».
Рух на Хрещатику (від Бессарабського ринку до Майдану Незалежності) перекрили. Бабусі, які приходять або живуть у наметовому містечку Тимошенко, почали ридати. Міцні чоловіки, що підтримують екс-прем’єра, почали зривати з силовиків шоломи, і спробували зіграти ними в футбол, після чого хлопців запросили в автозаки. Ті, хто до спортивних ігор ставився байдуже, але був присутній на цій ділянці дороги, кинулися на допомогу і спробували перевернути автобус міліції.
Паралельно на козирку ЦУМу з’явилися напівоголені дами з FEMEN. Правда, проти чого чи кого вони протестували на цей раз, зрозуміти було складно, так як на плакатах у них було написано «Ю і Я = одна ** ня».
Втім, зовсім скоро місто заспокоїлося: Тимошенко відвезли назад до Лук’янівського СІЗО, а люди розійшлися по домівках.
Через 13 днів, 24 жовтня 2011 року, захист Тимошенко подав апеляційну скаргу на рішення Печерського райсуду в Київський апеляційний адміністративний суд (КААС). І отримав відмову. Потім була спрямована касація до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) — відмову інстанція дала 29 серпня 2012. Є звернення від Юлії Володимирівни і в Європейському суді з прав людини (справа знаходиться на розгляді).
Вже в рамках передвиборної гонки від очолюваної Юлією Володимирівною партії «Батьківщина» за тією ж схемою — спочатку КААС, потім ВАСУ — були подані заяви про те, що ЦВК незаконно виключив з бюлетенів прізвище Тимошенко. Як результат — знову дві відмови.
Найсвіжіше звернення до суду від екс-прем’єра надійшло зовсім недавно. 17 вересня захист Тимошенко через Лондонський суд зажадав від замгенпрокурора України Рената Кузьміна спростувати сказані ним, грубо кажучи, два слова про екс-прем’єра — «сидить законно».
Єдиною «інстанцією», куди Тимошенко на сьогоднішній день не зверталася, але, яка, дивлячись правді в очі, реально могла б змінити хід подій, є Віктор Янукович. Втім, засуджена неодноразово заявляла, мовляв, що-що, а про помилування вона просити не буде.
Нагадаємо, зараз Юлію Тимошенко судять знову. У справі ЄЕСУ фігурують 5 епізодів, пов’язаних із замахом на заволодіння держкоштами (4 млн грн), заволодінням держкоштами (понад 16 млн грн), службовою підробкою і ухиленням від сплати прибуткового податку в сумі 691 тис. грн (користуванням корпоративною карткою). Головна стаття обвинувачення — ст. 191, ч. 5, покарання — від 7 до 12 років ув’язнення (19 вересня суд зобов’язав Україну виплатити Росії борги ЄЕСУ, зокрема, 3 млрд 113 млн 53 тис 506 гривень. Українська сторона вже подала апеляцію, вона знаходиться на розгляді).
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх