Breaking News

Главная » Правописание в украинском языке » Мовна політика: від слів до діла

Мовна політика: від слів до діла

Читаєш пресу, дивишся телебачення — і неспокійно стає за те, що довкола проекту нової редакції українського правопису певні політичні сили й хворобливі аматори від словесності нагнітають нездорову атмосферу. «Друзі» української мови, десь навіть на Вірґінських островах британської корони чи в новітніх кабінетах затулінської Малоросійської колегії, які по-тутешньому ніколи не говорили й не забалакають, а також ближчі «приятелі», для яких мова українського громадянства (запорука нашого інформаційного і культурного суверенітету) мила лише як об’єкт висміювання у вустах сердючок, кроликів і мамадурників, заходилися захищати питомий голос землі від… нього самого, не даючи очиститися від корости штучного совкового есперанто.
У цій вакханалії злостивості перед веде жовта колоніальна російськомовна преса. Але це й не дивно, бо мета очевидна. Дивує інше: палиці в колеса науковій школі, яку за неупереджене знання не раз проріджувала відстрілами й репресіями неукраїнська влада, стромляють деякі обранці до Верховної Ради, які при цьому не доводять ділом своєї причетності до втілення конституційних засад мовної політики, не контролюють виконання державних програм мовного будівництва, не дбають про те, щоб у державній структурі відповідні фахові органи були створені чи відновлені. У березні минає рік, як ліквідовано Департамент з мовної політики, отже, наша Конституція-це закон, що діє з великими перервами, або передвиборча декларація. Яка користь може бути від нового Закону про мови, коли законотворці подають приклад іншим гілкам влади уперто не помічати ані кричущих порушень чинного мовного законодавства, ані фактів переслідування й побиття громадян на ґрунті мовного тертя, ані зневаги міжнародного співтовариства до України за її нехлюйське в особі держави ставлення до мови народу?
З однієї ноти немає музики — вже тим вона фальшива. Слово набуває ваги у контексті справ. Саме тому нагальними для Української держави першого року нового тисячоліття є комплекс таких завдань:

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх