Breaking News

Главная » Выборы » Голосування за відкріпними талонами

Голосування за відкріпними талонами

Відкріпні талони втратили значення, експерти вважають, що влада хоче перемогти законно.
Значимість відкріпних талонів, що дають право виборцю голосувати в будь-якому окрузі, фактично зведена до нуля — Центрвиборчком дозволив змінювати місце голосування тільки в межах виборчого округу. Про це повідомила секретар ЦВК Тетяна Лукаш.
За словами голови ЦВК Володимира Шаповала, така міра припинить застосування технологій, за якими виборці масово змінюють місце голосування, фактично забезпечуючи перемогу одному з кандидатів-мажоритарників. «Вже зафіксовано три таких випадки — два в Києві, один у Ірпені, це носить явно маніпулятивний характер», — упевнений Шаповал. Тепер виборець має право обрати лише найближчу до свого місця реєстрації дільницю для голосування, але не зможе віддати свій голос за кандидата з чужого округу. Сенс в тому, щоб, наприклад, літній людині, яка зареєстрована в селі Іванівка, а фактично проживає разом із сім’єю сина в селі Москаленки того ж округу, було ближче і зручніше проголосувати. Але, як роз’яснив нам член виборчкому в одному зі столичних округів юрист Василь Мірошниченко, така людина, як і раніше, повинна для одержання відкріпталона надати на виборчу дільницю довідку із сільради того села, де вона фактично проживає.
Раніше ЦВК дозволив українцям голосувати в іншому окрузі, якщо вони пред’являть документ, яким підтвердять необхідність цього (наприклад, про відрядження), але зараз і така можливість знівельована.
Мірошниченко вважає: виборці, які вже отримали відкріпталони, можуть оскаржити в суді обмеження своїх прав на тій підставі, що закон зворотної сили не має, але яким буде рішення суду, невідомо. Політолог Володимир Фесенко нагадав, що на виборах-2007 відкріпталонов не було зовсім.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх