Breaking News

Главная » Выборы » Комуністична партія повертається?

Комуністична партія повертається?

Українські вибори традиційно вважаються бенефісом нових осіб. Чим більше свіжості і новизни, тим вище шанси охмурити виборця! Але, як з’ясувалося, бувають виключення з правил. Відмінну динаміку демонструє стара, неабияк потягана, але знайома українцям ще з початку 1990-х Комуністична партія.
За даними соціологів, нинішній рейтинг КПУ становить близько 10%. Це вдвічі більше, ніж досягнення комуністів на останніх парламентських виборах і особисто товариша Симоненка — на виборах президентських. Але ж не так давно Компартію вже ховали! Її вважали мертвіти динозавром, чия підтримка повинна опускатися все нижче і нижче, у міру вимирання стійких бабусь і дідусів. І раптом — такий стрімкий зліт.
Що штовхає виборців в комуністичні обійми? Критика олігархічного режиму? Але його лають всі кому не лінь. При цьому комуністи відмінно влаштувалися в правлячій коаліції. Ідейна чистота? Але сьогоднішні функціонери КПУ мають приблизно таке ж відношення до комунізму, як Шура Балаганов — до лейтенанта Шмідта. Соціальна демагогія? Обіцянки «повернути країну народу»? Але те ж саме обіцяють і інші народні заступники. Економічна програма КПУ мало відрізняється від обіцянок «Свободи».
Істинний рецепт успіху до непристойності простий: Компартія виявилася раком на безриб’ї. Комуністи — чи не єдина сила, що підбирає протестні голоси південного сходу. Як не дивно, інших претендентів на цю золоту електоральну жилу практично немає.
Дійсно, за кого голосувати простому донеччанину чи луганчанину, розчарувавшись в ПР? Колишній силач Тігіпко благополучно ліквідував свою партію. Яценюк з «Батьківщиною» плюнули на Східну Україну і борються за симпатії галичан, намагаючись не відставати від Тягнибока. Навіть перспективний Кличко подався на захід, відбиваючи націонал-патріотичний електорат у об’єднаної опозиції.
Ну, а старезна Компартія не вигадує нічого нового і просто зберігає непорушність. Іноді цього досить, щоб опинитися в потрібний час у потрібному місці.
За матеріалами «Сєгодня»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх