Breaking News

Главная » Выборы » На виборах можна заробити й у Інтернеті

На виборах можна заробити й у Інтернеті

Правозахисники з міжнародної організації Freedom House (FH) представили звіт про рівень доступу жителів різних країн до Інтернету. Головною проблемою України виявилося засилля платних коментаторів в мережі, пише Комерсант-Україна.
У рейтингу Україна посіла 12-е місце з 47 держав, в яких FH проводила дослідження, потрапивши в категорію «вільні країни».
За даними FH, в Україні не спостерігається жодних спроб фільтрувати або блокувати політично невигідний контент. Експерти відзначили в цілому високий рівень доступу жителів України до інтернету, але висловили заклопотаність тим, що в маленьких містах існує менше можливостей для підключення до мережі.
Найбільшою проблемою українського інтернету в FH називають наявність у мережі платних коментаторів. У документі вказується, що «влада країни вдається до використання підкуплених коментаторів з метою дискредитувати конкурентів і маніпулювати обговоренням. Такі користувачі рідко розкривають свою ангажованість, коли публікують коментарі, а уряду ніколи не звітують перед платниками податків про те, що державні кошти йдуть на подібні проекти.
Практично на всіх популярних сайтах постійно присутні платні коментатори. «Середня зарплата такої людини від $ 400 в місяць, а керівник проектів, який управляє всіма коментаторами на користь тієї чи іншої політичної сили, може отримувати від $ 1 тис. до $ 50 тис., особливо в розпал важливих політичних подій», — розповів Дідковський.
(за матеріалами «Сєгодня»)

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх