Breaking News

Главная » Выборы » Парламентські вибори та прозорість відеоспостереження

Парламентські вибори та прозорість відеоспостереження

Пітер Наводни (керівник місії міжнародних спостерігачів ENEMO) вважає, що камери, які будуть встановлені на виборчих дільницях, повинні, також, фіксувати і процес підрахунку голосів, а не тільки період голосування.
Маючи на увазі можливість фальсифікацій та маніпуляцій він заявив, що наявність та використання камер спостереження, можуть мати й негативні наслідки. Зазначаючи новизну ініціативи використання камер спостереження, керівник місії наголосив на тому, як саме використовуватиметься відео обладнання.
«Якщо вже відеоспостереження буде фіксувати процес голосування, то я вважаю, що потрібно фіксувати й процес підрахунку голосів. Проте найголовнішою складовою має бути присутність на виборчих дільницях як міжнародних, так і своїх спостерігачів, тому що обладнання не дає чіткої фіксації абсолютно всіх моментів, що відбуваються під час голосування. Таким чином присутність спостерігачів – найоптимальніший варіант задля проведення прозорих виборів. Процес підрахунку голосів також має бути максимально прозорим», — підсумував пан Наводни.
Нагадаємо, що компанією «СІТРОНІКС ІТ» вже обладнано понад 4 тисячі виборчі дільниці. ПАК (програмно-апаратний комплекс) встановлюється у місцях видачі бюлетенів, а також біля урн для голосування. Відповідно до постанови ЦВК відеокамери не повинні «розголошувати» таємницю голосування.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх