Breaking News

Главная » Выборы » Сергій Таран про рейтинги політичних сил

Сергій Таран про рейтинги політичних сил

Сергій Таран (політолог) відзначає, що виборці дуже часто не говорять соціологам, що голосуватимуть за опозиційні політичні сили, а це відображається на рейтингах (результати останнього соцопитування показали, що ПР набрала 23,3%, «Батьківщина» — 15,1%, «УДАР» — 16%).
Коментуючи ці результати, політолог зазначив, що ще дуже рано говорити про якийсь відрив «УДАРу», оскільки рейтинги двох політичних сил майже однакові. «Потрібно враховувати й те, що виборці (особливо у східних регіонах) дуже неохоче зізнаються соціологам, що голосуватимуть за опозицію. Уявіть, соціологи приходять додому до виборця, беруть його телефон, знають адресу, питають про політичні уподобання, а в цей час по телебаченню розповідають про репресії та утиски опозиційних сил», — пояснив експерт. «Також недооцінені рейтинги Комуністичної партії, але все ж суттєвими є рейтинги опозиції», — додав він.
«Враховувати потрібно й тих громадян, які ще не визначилися із своїм політичним вибором. Тут ситуація інакша – виборець скоріше віддасть свій голос за «УДАР», тому що це нова політична сила, ніж за опозицію, яка здається електорату старою. Про неї вже відомо, натомість про Кличка та його команду відомо мало», — зауважив експерт.
«Поведінку тих 24% які не визначилися передбачити неможливо. Одним із вирішальних факторів буде регіон проживання виборця. На мою думку центр голосуватиме за Кличка, схід – за комуністів, захід за «Свободу».

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх