Breaking News

Главная » Выборы » За тиск на електорат можна й за грати потрапити?

За тиск на електорат можна й за грати потрапити?

ЕлекторатОлександр Черненко (голова Комітету виборців) на прес-конференції, яка відбулася у Києві зазначив, що за тиск на виборця передбачається кримінальна відповідальність. Проте, такого покарання ще ніхто серйозно не застосовував.
Як зазначив пан Черненко: «За будь-який тиск на виборця (примусово проголосувати за певну політичну силу, розголошення таємниці голосування, або примушення змінити виборчу адресу) в українському законодавстві передбачена кримінальна відповідальність. Отже особа, яка здійснює цей тиск може бути покарана».
Зазначена норма існує у законодавстві давно, але до відповідальності було притягнуто небагато порушників.
«Серйозного покарання ще ніхто не отримував, найчастіше відбувалися умовними термінами. Покарання застосовувалось щодо порушників безпосередньо на виборчій дільниці. Окрім цього, люди, які зазнали тиску, бояться розповідати про даний факт. Так, деякі розповідають про подібні ситуації в умовах анонімності, деякі жаліються добрим знайомим, але ніхто з цих людей не йде до суду і не стає свідком. Насамперед це зумовлено несправедливою роботою судових інстанцій. Всі розуміють, що у разі подання відповідної заяви можна отримати величезні неприємності. Та це не означає, що подібну проблему потрібно замовчувати та ігнорувати, з цим треба боротися», — підсумував голова Комітету виборців.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх