Breaking News

Главная » Выборы » Закон про мови, продовження

Закон про мови, продовження

Робоча група на чолі з Раїсою Богатирьовою пропонує підняти в законі бар’єр для регіональнивх мов з 10% до 30%.
Робоча група по зміні закону про мовну політику під керівництвом віце-прем’єра Раїси Богатирьової передала в Кабмін свій проект, який, по суті, покликаний знищити цей закон.
Згідно з пропозиціями, розробленими частиною групи на чолі з Леонідом Кравчуком, який-небудь регіон зможе претендувати на функціонування в ньому регіональної мови тільки в тому випадку, якщо цю мову назвали рідною не менше 30% жителів, а не 10%, як зараз. Якщо ця пропозиція пройде, правами регіональної мови зможе користуватися тільки російська і тільки в трьох регіонах — Донецькій і Луганській областях і в Криму. Більше того, тільки для початку ініціювання процесу в цих областях повинні будуть зібрати підписи 30% населення. Але і це не все: навіть за наявності підписів облрада (або кримський Верховна Рада) не має права реалізувати статус російської мови — вони повинні будуть звертатися до Верховної Ради, яка, за пропозиціями «кравчуківців», буде єдиним органом, який має право надавати мовам регіонального статусу.
Це не єдині зміни, запропоновані робочою групою: вона пропонує повернути на ТБ і радіо обов’язкову 75%-ву норму української мови, знову зробити обов’язковою рекламу на «держмові» і ввести штрафи для держслужбовців за її невикористання. Більше того, для запровадження української мови пропонується неабияк подоїти держбюджет: в 2013 році з нього хочуть забрати більше 168 млн грн, у 2014 році — понад 220 млн грн, в 2015 році — понад 192 млн грн.
Законотворчість групи Богатирьової вже викликала протести з боку ряду національних організацій України (російської, румунської, угорської, єврейської, вірменської та ін). Втім, чи стануть ці пропозиції законом — невідомо. Раніше прем’єр Микола Азаров і лідери фракції Партії Регіонів заявляли, що до закону про мовну політику будуть прийняті лише технічні правки, які не змінюють його суті. А законопроект, щоб стати законом, повинен бути затверджений Кабміном і після цього прийнятий парламентом у двох читаннях.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

*

Наверх